Nieuws Archive - VIAVAC.cz

585 410 881

Phone

Aktuality

Posuňte montáž panelů a skel na ještě vyšší úroveň

Nová, novější, …nejnovější verze našich vakuových manipulátorů VIAVAC CladBoy compact vaši montáž panelů a skel posune na úplně jiný level! V dubnu 2024 přinášíme revoluční změnu ve světě vakuových přísavek díky premiéře zcela nové série CladBoy compact (CBC). Tato inovativní řada zvedáků vás uchvátí nejen vylepšenou technologií, ale také novými modely s větší nosností. Nechybí také novinky a praktické funkce, které využijete pro ještě efektivnější práci na stavbě.

Nová řada VIAVAC CladBoy compact – co ji činí jedinečnou?

V dubnu 2024 jsme vypustili na trh hned devět nových modelů s různými vylepšeními, které posunou standardy ve světě montážní vakuové techniky a zároveň nahradí dosavadní a oblíbené starší verze. Zkratka CBC nese název CladBoy compact a naznačuje kompaktní design těchto zařízení, který snižuje hmotnost a zvyšuje efektivitu práce. Tyto nové funkce určitě uvítáte při manipulaci se sendvičovými panely nebo sklem.

Jaké výhody vám nové manipulátory přinesou?

  • Rychlejší přisátí: Nová vylepšená konstrukce zajišťuje téměř okamžité a bezpečné přisátí na materiál, což výrazně urychlí vaši montáž.
  • Větší nosnost: U modelů CBC3-800 (předtím GB-750) a CBC4-400 (dosud GB2-375) byla nosnost navýšena o 25 až 50 kg, což vám umožní bezpečně manipulovat s ještě těžšími materiály.
  • Jednodušší ovládání a údržba: Nový design zařízení zajišťuje ještě intuitivnější obsluhu a snadnější péči, což zvýší produktivitu vaši a taky vašich pracovníků a hlavně sníží náklady na případný servis.
  • Snadnější manipulace: Díky větším a masivnějším kolečkům u přepravního vozíku (rudlu) přísavku na zejména zabláceném staveništi dokážete přepravit jednodušeji, což zvýší vaše pohodlí.

Mrkněte se také na podrobnější přehled všech nejnovějších přísavek:

1. CBC3-500 (předtím GB-500) – vyhlášené “vajíčko” s nosností do 500 kg se nově trochu “zhranatilo” a samotná přísavka už tak není úplně kulatá, jak jste ji znali. Nový robustnější tvar vám ale zajistí trochu větší plochu na přisátí a tím pádem i větší bezpečnost. Využijete standardně na montáž stěnových panelů.
2. CBC3-800 (předtím GB-750) – nově s nosností až do 800 kg, tedy o 50 kg více než předchozí verze. Hodí se vám mimo jiné na manipulaci se stěnovými sendvičovými panely.
3. CBC4-250* (předtím GB2-250) – nosnost do 250 kg. Ideální na montáž stěnových panelů a menších skel. Díky malým rozměrům ho bez problému naložíte do kufru osobního auta.
4. CBC4-400* (předtím GB2-375) – s novou nosností až do 400 kg (o 25 kg více než u staršího modelu). Díky této přísavce můžete manipulovat s těžšími skly a izolačními stěnovými panely.
5. CBC3-320/FX (předtím GB-320/FX) – s nosností do 320 kg, s kterým namontujete jak stěnové, tak i kratší střešní sendvičové panely.
6. CBC3-400/FX (předtím GB-400/FX) – nosnost do 400 kg vám usnadní snadnou pokládku stěnových a kratších střešních panelů.
7. CBC4-160/FX* (předtím GB2-160/FX) – s nosností do 160 kg položíte stěnové a střešní sendvičové panely.
8. CBC4-200/FX* (předtím GB2-200/FX) – nosnost do 200 kg. Můžete montovat střešní a stěnové panely.
9. CBC4-300/R800* (předtím GB2-300/R800) – vyhlášený manipulátor VIAVAC compact curved pro osazování obloukových a plochých skel až do 300 kg.

* Všechny modely CBC4 jsou vybaveny dvěma vakuovými okruhy pro bezpečnější manipulaci, a kromě toho si můžete ke všem přísavkám zvolit dálkové ovládání pro ještě rychlejší a pohodlnější obsluhu.

Nové manipulační přísavky jsou vám k dispozici hned teď na všech našich pobočkách v Praze a Olomouci. Můžete si je tak rovnou půjčit nebo dle potřeby i koupit. Pokud si je chcete už vyzkoušet v akci, neváhejte se nám ozvat telefonicky: 585 410 881, emailem na info@viavac.cz nebo prostřednictvím kontaktního formuláře. Rádi vám nabídneme naše novinky, aby vám manipulace na stavbě šlapala ještě lépe.

Zpět na začátek

Inspirovali jsme studenty na VUT v Brně

Zaznamenali jsme neuvěřitelný okamžik, když jsme jako zástupce předního světového výrobce spolehlivých zvedacích a manipulačních zařízení VIAVAC měli před časem jedinečnou šanci představit naše produkty a technologie na prestižním Vysokém učení technickém v Brně (VUT).

Jako trvalý průkopník v odvětví jsme přivedli inovace na Fakultu stavební (FAST) přímo na pozvání významných pedagogů z Ústavu technologie, mechanizace a řízení staveb.

Během této události měli studenti neopakovatelnou šanci nahlédnout do světa našich pokročilých produktů, zejména vakuových manipulátorů VIAVAC. Tato geniální zařízení jsou stvořena pro precizní manipulaci se stavebními materiály včetně křehkého skla, dlouhých a těžkých sendvičových panelůtrapézových plechů. Přednáška nabídla nejen teoretický pohled, ale také skvělé ukázky a živé demonstrace, díky nimž jsme představili bezpečné a efektivní zvedání těžkých břemen.

„Jsme nadšeni, že jsme mohli představit funkčnost a výhody našich vakuových manipulátorů širokému spektru studentů, kteří tvoří budoucnost stavebnictví a přinesou nové směry a normy do tohoto oboru,“ sdělil s radostí Łukasz Wróbel, jednatel společnosti VIAVAC.

VIAVAC stojí v čele technologických trendů

Naše zkušenosti a odhodlání nás řadí na přední pozici v manipulaci se sendvičovými izolačními panely. Nejen, že nabízíme špičková řešení pro manipulaci s různými těžkými břemeny, ale přispíváme také k automatizaci stavebních procesů. Naše zařízení neustále inovujeme, aby odpovídala nejmodernějším trendům a potřebám v průmyslovém stavebnictví i v širším kontextu. Bezpečnostní normy se neustále zpřísňují, stavební projekty se stávají složitějšími a materiály náročnějšími. Naše produkty rostou s těmito výzvami a pomáhají vám pracovat efektivně a v souladu se zákony a normami. Můžete se tak na ně spolehnout při dokončování i těch nejkomplikovanějších stavebních projektů. Proto naše vakuové zvedáky preferuje stále více montážních a stavebních firem nejen v České republice a na Slovensku, ale po celém světě.

Tato inspirativní přednáška na VUT v Brně umožnila účastníkům nejen prozkoumat technologie VIAVAC, ale také pochopit jejich konkrétní využití v různých odvětvích stavebnictví. Diskuse s našimi specialisty umožnila studentům položit důležité otázky a získat cenné rady ohledně praktického využití našich vakuových manipulátorů. Jsme přesvědčeni, že tato zkušenost povede budoucí generace stavebních profesionálů k úspěšným aplikacím na pracovišti.

Zpět na začátek

Užijte si nový rok 2023!

Přejeme vám, aby rok 2023 byl prostě lepší než ten předchozí. Pomůžou vám v tom naše přísavky, které zvedají nejen panely či sklo, ale někdy i náladu.

Zpět na začátek

Panely už nebudete chtít řezat jinak!

Znáte to z praxe. Potřebujete vyřezat na sendvičovém panelu otvor na okno, světlík či dveře. Vezmete si mafla a jde se na to. Nejdřív děláte výřez z jedné strany, pak otočíte a to samé z druhé. Někdy se stane, že se přesně netrefíte a výřez není perfektní nebo musíte vše opakovat (ještě tak panel zničit a vyhodit). K tomu ještě při řezání horké piliny z plechu popadají na povrch panelu a neodvratně jej poškodí. Nezbývá než jej vyměnit. Náklady šplhají, jste ve skluzu a hala se musí co nejdřív opláštit. Z praxe určitě znáte a není to moc hezká představa

Zkuste to snadno a bez komplikací. Otvor si krásně naměříte a uděláte dokonalý řez, aniž byste museli panel zbytečně otáčet. Ano, jen jednou a bez žádných jisker. Jiskřit budete tak maximálně radostí pouze vy, kolik jste právě ušetřili času a práce! Opláštění haly budete mít rychle z krku a můžete se přesunout na další zakázku. Že to zní jako dokonalé řešení?

Vyzkoušejte si náš nejnovější produkt v nabídce: pilu na (do)řezání izolačních sendvičových panelů. Zvládnete téměř všechny typy střešních a stěnových panelů s max. tloušťkou až do 165 mm. Hladký či vlnitý povrch, s trapézem, PUR, PIR jádrem či s minerální vlnou – s pilou jednoduše proříznete jakýkoliv panel.

Řetězová pila TruTool TPC 165 od výrobce TRUMPF byla vyvinuta speciálně pro sendvičové panely. Švýcarská kvalita a přesnost vás prostě nadchne. Jakékoliv vnitřní výřezy nebo výseky nebudete už tak chtít provádět starým způsobem.

TIP: Nyní si můžete naši novinku vyzkoušet zcela zdarma. Více informací vám rádi poskytneme.

Zařízení si můžete u nás nově půjčit a koupit. Máte zájem? Kontaktujte nás na tel. čísle 585 410 881 nebo napište pomocí kontaktního formuláře.

Zpět na začátek

Chcete ušetřit? Půjčte si přísavku v Praze!

Dobrých zpráv a akcí není nikdy dost. Pokud vás čeká stavba v Praze, jejím okolí nebo v Čechách, budete mít určitě radost. Půjčte si jakýkoliv vakuový manipulátor s osobním odběrem na naší pražské pobočce a obdržíte 1 den pronájmu zdarma. Jen tak, bez jakýchkoliv složitých podmínek.

Je to naprosto jednoduché. Kontaktujte nás tak, jak jste zvyklí a zmiňte tuto akci. My vám nabídneme manipulační zařízení a pokud si jej vyzvednete v Praze, za první den nezaplatíte absolutně nic. Zero, nulu. Akci využijete jak při jednodenním zapůjčení, tak i třeba na pár týdnů. Ať už s našimi zvedáky hodláte montovat sendvičové panely, trapézové plechy či manipulovat se sklem, 1 den budete mít prostě za 0 Kč.

Máte čas jen do 30. 4. 2022, pak akce skončí. Vydejte se tedy k nám do Prahy co nejdřív, než vám přísavky vyberou ostatní. Volejte na telefonní číslo 226 205 034 nebo napište na info@viavac.cz.

Zpět na začátek

Velké sklo namontujete za půlku

Čeká vás náročné zasklívání? Potřebujete namontovat sklo o váze nad 1 tunu? Žádný problém! Půjčíme vám parťáka, který vám se vším snadno pomůže. K tomu ještě dostanete slevu až 50 %. Vážně, budete to mít o polovinu levněji (i rychleji) a žádné háčky v tom nehledejte. Manipulátor na montáž skel VIAVAC GBH za vás zvedne, otočí a naklopí velkoplošné či atypické skleněné tabule až do 1800 kg. Plně automaticky, bezpečně a za téměř každého počasí. Nebojí se zimy a zvládne i menší skla.

Pokud se vám zrovna nějaká zakázka chystá, nepřemýšlejte dlouho. Akce je množstevně a časově omezená jen do 30. 4. 2022. Pravidla jsou velice jednoduchá:

  → Stačí si půjčit vakuové zařízení GBH do konce března a slevu 50 % vám rovnou načteme. Jednodenní montáž nebo na půl roku – to už je čistě na vás, kolik chcete během zakázky ušetřit.

Zaujala vás naše akce? S vakuovou přísavkou VIAVAC GBH jste ještě nepracovali? Chcete si ji vyzkoušet? Pro více informací volejte na tel. 585 410 881 nebo využijte náš kontaktní formulář.

Zpět na začátek

Přejeme vám hezké svátky a hodně zdraví do nového roku 2022

Děkujeme, že to stále zvedáte s námi. Přejeme vám tak nejhezčí a nejklidnější svátky a do nového roku jen to nejlepší. Těšíme se na vás opět příští rok!

Zpět na začátek

Pracovní doba v období svátků

Nezvládáte zakázky před svátky? Můžete se na nás jako vždy spolehnout. Podívejte se, jak budeme v nejbližší době pracovat v pracovní dny:

 • Pobočka Olomouc: běžná pracovní doba, jen 31.12.2021 volno
 • Pobočka Praha: běžná pracovní doba, jen 30.12.2021 – 3.1.2022 volno
 • V případě potřeby volejte 585 410 881. Rádi vám pomůžeme a těšíme se na vás!

  Zpět na začátek

  Vyzvedněte si přísavku i v Praze!

  Je to konečně tady. Otevřeli jsme pro vás úplně novou pobočku se skladem v Praze, kam si můžete osobně zajet pro váš vakuový manipulátor. Na pražské pobočce si zdarma vyzvednete jak vakuovou techniku na montáž sendvičových panelů či trapézových plechů, tak i pro manipulaci se sklem. Stačí při objednání uvést, že máte zájem o osobní odběr v Praze a naši technici vám vše pro vaši zakázku připraví, a následně předají. V případě potřeby vám rádi odpoví na otázky spojené s obsluhou stroje nebo doporučí vhodný postup pro práci.

  Přísavky dostupné na 2 pobočkách

  VIAVAC pro vás na území Česka a Slovenska otevírá po 10 letech již svoje druhé zastoupení. Nově tak budete mít pro vaše objednávky k dispozici  2 pobočky: v Olomouci a Praze – Uhříněvsi. Vyberte si tedy, kde si vyzvednete svoji vakuovou přísavku. Odběr v Olomouci doporučujeme pro zakázky na Slovensku, Moravě a ve Slezsku, zase v Praze: v Čechách. Pokud si ale chcete udělat výlet pro zvedák např. ze Zlína do Prahy, rádi vás zde uvítáme!

  Zvednete už nejen panely, ale i beton

  Tímto naše novinky ale nekončí. Kromě přísavek VIAVAC si na našich všech zastoupeních půjčíte také spolehlivou zvedací techniku CatchShift pro pokládku dlažby a betonových prvků. Díky úzké spolupráci s tímto výrobcem jsme tak pro vás vytvořili zcela nové distribuční centrum vakuových manipulátorů. Užijte si výhod manipulační techniky a zvedejte jednoduše nejen panely či sklo, ale i dlažbu a beton.

  Chcete si půjčit zařízení v Praze? Volejte na tel. 226 205 034 nebo využijte našeho kontaktního formuláře. Můžete také objednávat, jak jste byli doposud zvyklí: Prostřednictvím tel. linky 585 410 881 nebo kontaktujte přímo naše kolegy.

  Kde nás v Praze najdete?
  Bečovská 1607/7a
  104 00 Praha 10 – Uhříněves

  Zpět na začátek

  Navštivte nás i na Facebooku!

  Novinky, slevy a akce? Nově nás můžete navštívit i na našem novém profilu na Facebooku. Sledujte nás a naše přísavky a buďte tak vždy v obraze, ať vám neuteče žádná informace a událost!

  Zpět na začátek

  Přihlásit se k odběru newsletteru