Bezpečnost práce na stavbách: víte, jak ji skokově zvýšit? | VIAVAC

585 410 881

Phone

Bezpečnost práce na stavbách: S vyšším zabezpečením roste pohodlí a zrychluje se stavba

Každých 12 minut se někdo v zaměstnání zraní. V roce 2021 se podle ČSÚ stalo v ČR celkem 44 933 úrazů, z toho 88 smrtelných. Nehody na staveništi přitom patří k těm závažnějším. Přečtěte si, proč byste neměli bezpečnost práce na stavbě podceňovat a co můžete udělat pro to, abyste se do smutné statistiky také nezařadili.

Proč je čím dál důležitější řešit bezpečnost práce na stavbách?

Požadavky na stavební a ekologicky šetrné materiály se zvyšují, věk odchodu do důchodu roste, stavební prvky budov jsou stále delší, silnější a těžší… Bezpečná práce a snaha zmírnit fyzickou námahu jsou tak v oblasti výstavby stále klíčovými problémy. Abyste zajistili, že budou všichni zaměstnanci schopni pracovat déle a bezpečněji, je nezbytné používat správnou techniku.

VIAVAC vakuové přísavky usnadní práci a zvýší bezpečnost na staveništi

Pokud chcete snížit riziko poranění zaměstnanců a spolu s tím i jejich fyzickou námahu na minimum, vsaďte na manipulační techniku s vakuovými přísavkami. Je šetrná jak k zádům samotných pracovníků, tak i k přepravovanému materiálu.

Pod značkou VIAVAC vyrábíme řešení pro montáž izolačních střešních a stěnových sendvičových panelů. Naše manipulační technika si poradí s trapézovými plechy, okny i dalšími skleněnými prvky. Vybrat si přitom můžete ze široké škály vakuových strojů, které rychle a bezpečně přemístí panely dlouhé až 24 metrů či sklo až do necelých 2 tun. Díky tomu můžete jednotlivé prvky na stavbě pohodlně zvednout a nainstalovat na požadované místo, aniž by byla manipulace pro zaměstnance nebezpečná nebo příliš namáhavá.

Zajišťujeme prodej i pronájem zvedací techniky

Kromě prodeje nabízíme také možnost výhodného pronájmu. Pokud tedy potřebujete zvedací zařízení jen k jednomu projektu, nebo řešíte na stavbě atypické okolnosti, napište nám. Máme velký strojový park a bohaté skladové zásoby, takže jistě najdeme ideální řešení právě pro vás.

Díky tomu, že vyvíjíme veškerá zvedací zařízení sami, rychle reagujeme na nejnovější vývoj a rádi vám vytvoříme zařízení přesně na míru. A pokud potřebujete, rádi se postaráme také o dopravu zařízení na staveniště a zpět.