Aktuality

Už 10 let s námi zvedáte panely a sklo v ČR a na Slovensku. Děkujeme!

Před 10 lety jsme v České republice a na Slovensku představili první vakuové přísavky a čelili nedůvěře ohledně jejich spolehlivosti. Vážně fungují? Udrží sendvičové panely? A nejsou pro nerovný povrch nevhodné? Dnes už je situace zcela jiná. Máme za sebou více než 10 000 zakázek a spolupracujeme s téměř tisícovkou firem, které vědí, že se na naše výrobky mohou 100% spolehnout.

V roce 2009 byla vakuová manipulační technika téměř sci-fi

Málokterá montážní firma tehdy věděla, že se izolační panely dají montovat jinak než ručně nebo pomocí různých popruhů a úchytů. To se ale postupně změnilo. Dnes už většina z nich ví, že neexistuje jednodušší a bezpečnější způsob montáže sendvičových panelů než právě pomocí vakuových manipulátorů.

S naší technikou jsme procestovali křížem krážem skoro celou Českou a Slovenskou republiku. Každým rokem se nám díky tomu rozrůstal „fanklub“ našich přísavek. Momentálně atakuje hranici 1000 firem. Mezi ně patří jak živnostníci či malé a střední firmy, tak i velké nadnárodní stavební společnosti.

Naše přísavky jste mohli vidět v mnoha automobilkách i na Pražském hradě

Manipulátory VIAVAC excelovaly na malých stavbách a skvěle se osvědčily i v rámci těch největších zakázek. Asistovaly při rozšiřování výroby u stovek lokálních či nadnárodních společností a korporací. Pomáhaly stavět výrobní haly skoro všech automobilek – například Škoda Auto, Volkswagen, Jaguar Land Rover nebo Kia Motors.

Nevyhnuly se ani těžkému průmyslu. Podívaly se do elektrárny v Prunéřově a na Slovensku jste je mohli vidět v jaderné elektrárně v Jaslovských Bohunicích. Kromě toho nechyběly také na Pražském hradě nebo na národním fotbalovém stadionu v Bratislavě.

Máme spolehlivé vajíčko i vysavač. Během 10 let se vyvíjely naše produkty i oborový slang

Samotné zvedáky získaly vlastní názvy, které tak trochu zlidověly. Když si naši zákazníci objednávají vysavač nebo magnet, víme už, že nehodlají luxovat pokoj nebo přenášet kovové předměty v domácnosti. Pokud chtějí vajíčko, nepřipravují omeletu, ale mají zájem o manipulátor CladBoy compact GB-500. Ve slovníku pracovníků z oblasti stavebnictví se pak názvy RotaBoy a CladBoy vyskytují už zcela běžně.

Do budoucna máme velké plány. A vy jste jejich součástí

I po úspěšné první dekádě je pro nás každá další zakázka výzvou. Těšíme se na to, co nás v průběhu dalších 10 let čeká a kam se naše zvedáky ještě podívají. Vy se přitom klidně můžete podívat k nám. Rádi vás obsloužíme na naší olomoucké pobočce. Nebo se za námi zastavte na kávu na kontaktním místě v Praze, kde v budoucnu plánujeme otevřít další pobočku se skladem.

Zpět na začátek
VIAVAC CladBoy compact

Montáž oken s rámy vám teď půjde rychleji. Vyzkoušejte novou verzi zvedáku CladBoy compact 4Flex

Máte firmu, která vyrábí okna? Nebo vás čeká jejich rozsáhlejší montáž? Pak si vezměte na pomoc nový kompaktní manipulátor GB-440/FX ze série CladBoy compact 4Flex. Různé typy oken s ním přemístíte rychle, pohodlně a maximálně bezpečně.

Vakuové přísavky skvěle poslouží ve výrobě oken i při jejich montáži na stavbách

Zvedák GB-440/FX vám pomůže přesunout klasická okna s rámy. Má 2 vakuové přísavky, které si můžete libovolně přesouvat dle šířky, takže je snadno přizpůsobíte typu okna a meziokenních příček. Samozřejmostí je také otáčení o 360° a náklon o 90°.

Nový manipulátor se ideálně hodí nejen do výroby, kde výrazně urychluje a usnadňuje přemísťování oken. Kromě toho ho můžete používat také při klasickém venkovním zasklívání. Jakmile budete mít práci hotovou, jednoduše ho složíte, umístíte do přepravního rudlu a snadno převezete i v kufru svého osobního vozu.

Meziokenní příčky už nebudou problém

Vakuový manipulátor GB-440/FX jsme vyrobili ve dvou verzích – s pružinami a s oddalovači. U varianty s pružinami jsou vakuové přísavky připevněné ke stroji napevno. U verze s oddalovači můžete vzdálenost mezi strojem a přísavkou zvětšit o 60 mm. Díky tomu se stroj bez problémů přisaje i na okno s rámem. Žádná meziokenní příčka už nebude na překážku!

Pokud vás nový manipulátor CladBoy compact 4Flex GB-440/FX zaujal, rádi vám zajistíme jeho pronájem či koupi. Stačí nás kontaktovat pomocí formuláře, nebo nám zavolejte na číslo 585 410 881. Pomůžeme vám vybrat takové řešení, které bude perfektní právě pro váš projekt.

Zpět na začátek

Přednášeli jsme na semináři pro bezpečnostní a revizní techniky

V květnu jsme si udělali výlet do Brna. Konal se tu odborný seminář s panelovou diskusí na téma „Jeřáby“, kde jsme nemohli s naší technikou chybět. Pojďte se s námi v krátkosti podívat na to, jak dvoudenní akce probíhala.

10 firem, 14 odborníků, 125 účastníků – takovou účast měl seminář Jeřáby 2019

 
21. a 22. května 2019 proběhl poblíž vodní přehrady v Brně další ročník semináře pod záštitou odborného garanta Ing. Miroslava Chromečky – soudního znalce v oboru bezpečnosti práce a strojírenství. Na akci přednášeli odborníci z různých odvětví, kde se s jeřáby a zvedací technikou běžně pracuje. A my jsme hrdí na to, že jsme se mezi elitní skupinu bezpečnostních a revizních techniků České a Slovenské republiky dostali i s našimi stroji.

Vakuové přísavky potvrdily svoje kvality v oblasti bezpečnosti a ulehčení práce

 
Jednotlivé přednášky se týkaly nejen samotných jeřábů, ale také bezpečnosti na stavbě, poskytování první pomoci při úrazech obsluh zdvihacích zařízení nebo právní odpovědnosti. Z hlediska teorie se tak jednalo o komplexní průřez problematikou, která se zvedací technikou souvisí.

Nechybělo ale i mnoho praktických ukázek. My jsme například představili naši značku a produkty nejen formou krátké přednášky, ale především rovnou v praxi. Venku před budovou jsme názorně ukázali, jak naše zvedáky fungují. Excelovaly tu manipulátory CladBoy CB5 a CladBoy compact GB-500 spolu s minijeřábem JEKKO, který speciálně pro tuto akci zajistila naše partnerská společnost TONSTAV-SERVICE.

Ze semináře si odnášíme pozitivní ohlasy i příslib dalších vystoupení

 
Během prezentace se bezpečnostní a revizní technici podrobněji seznámili s vakuovými zvedáky pro manipulaci se sendvičovými panely, sklem či trapézovými plechy. Pochopili jejich specifika, zjistili vše ohledně bezpečnosti na stavbě a vyzkoušeli si, jak snadná je jejich obsluha.

Co si z akce odnášíme my? Pozitivní ohlasy na naše zařízení i pozvání na další semináře, které jsme s vděčností přijali. Tak brzy opět někde na viděnou!

Zpět na začátek
CraneArm

Usnadněte si montáž s lehčím adaptérem VIAVAC CA3

Rodina našich osvědčených teleskopických ramen VIAVAC CraneArm se rozrostla o novinku – VIAVAC CA3. Jedná se o novou, odlehčenou a trochu zmenšenou variantu nejstarší rovné verze. Nové rameno váží 45 kg (oproti původním 55 kg), jeho nižší hmotnost tak oceníte především při přepravě adaptéru na stavbu. I přes svoji nízkou hmotnost ale pohodlně uzvedne těžká břemena až do váhy 1500 kg.

Kde nestačí jeřáb, vezměte materiál na ramena

Teleskopická ramena VIAVAC slouží jako adaptace na vysokozdvižný vozík nebo jiný manipulátor s vidlicemi. V kombinaci s vakuovými zvedáky VIAVAC tak tvoří velice silnou dvojici ideální pro manipulaci s izolačními stěnovými panely či při zasklívání. Nejvíce vám pomohou na místech, kam nedostanete jeřáb. Během instalace pod přístřešky nebo interních montáží ho dokážou i plnohodnotně nahradit.

Šikovný přepravní box usnadní převoz i skladování

Adaptér na vidlice VIAVAC CraneArm CA3 si můžete pořídit spolu s přepravním boxem, který vám usnadní přepravu a skladování. Do boxu se vedle ramena vejde také jakákoli standardní vakuová přísavka VIAVAC CladBoy compact. Díky tomu budete mít vždy vše přehledně uložené.

Všechna ramena s přísavkami máme až do konce března s 10% slevou

Kromě nového ramene vám k prodeji či pronájmu můžeme ještě nabídnout prohnutou verzi nebo dokonce hliníkovou variantu o hmotnosti pouhých 20 kg. Pokud si zapůjčíte jakékoli rameno CraneArm spolu s libovolnou přísavkou VIAVAC do 31. 3. 2019, dostanete od nás navíc 10% slevu na pronájem ramene!

Zpět na začátek
Veselé Vánoce 2019

Přejeme vám krásné svátky a všechno nejlepší do Nového roku 2019

Zpět na začátek

Přihlásit se k odběru newsletteru

 

 VIAVAC ® je registrovaná obchodní značka